تاکید ولایتی بر راه‌اندازی دانشگاه آزاد در سوریه – رودخانه و اخبار آب و هوا

خبرگزاری ایسنا: مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری گفت: سوریه در دوره سازندگی از توان علمی دانشگاه آزاد اسلامی استفاده می‌کند

رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به استقبال رئیس جمهور سوریه از تاسیس واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی در این کشور و توسعه همکاری‌های علمی افزود: سوریه پس از سپری کردن دوران سخت جنگ امروز وارد مرحله سازندگی شده است و با توجه به گستردگی و توان علمی دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس واحد‌های این دانشگاه در این کشور با توجه به نیازمندی‌های علمی سوریه می‌تواند روند سازندگی را تسریع نماید.

در ادامه این دیدار طرفین درباره مقدمات اجرایی و قانونی تاسیس واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی در سه شهر اصلی دمشق، حلب و لاذقیه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این دیدار علیرضا شیخ عطار مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی نیز با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به لحاظ تعداد دانشجویان خارجی در کشور پیشتاز است گفت: بیش از ۱۰ هزار دانشجوی خارجی در مقاطع مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند که اکثر آن‌ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند.

خبرگزاری ایسنا: مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری گفت: سوریه در دوره سازندگی از توان علمی دانشگاه آزاد اسلامی استفاده می‌کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در کشور‌های لبنان، افغانستان، انگلستان و امارات متحده عربی شعبه دارد و هم اکنون همکاری‌های علمی با کشور‌های آلمان، روسیه و آذربایجان به خصوص در حوزه‌های پزشکی آغاز شده است.
دکتر عاطف النداف وزیر آموزش عالی سوریه نیز در این دیدار ضمن استقبال از همکاری‌های گسترده علمی بین دو کشور و تبادل استاد و دانشجو گفت: امروز سوریه در رشته‌های های تک، آی تی، ام بی‌ای و … بیش از هر زمان دیگری نیازمند همکاری‌های علمی با ایران است.

علی اکبر ولایتی در حاشیه سفر به سوریه روز گذشته با عاطف النداف وزیر آموزش عالی سوریه دیدار و با وی در خصوص تاسیس واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی در شهر‌های دمشق، حلب و لاذقیه گفتگو کرد. ولایتی در این دیدار با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای یک میلیون و پانصد هزار دانشجو است گفت: این دانشگاه آمادگی دارد تا مرکز فعالیت‌های منطقه‌ای خود را در کشور دوست و برادر سوریه قرار دهد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *